Öğrenciler İçin Basit Ev Boyama Rehberi

0
18
öğrenciler-için-basit-ev-boyama-taktikleri

Ülkemizdeki milyonlarca öğrenci okurken bir yandan bir çok zorluk ile baş etmek zorunda kalabilmektedir. Özellikle üniversite okurken ailesinden ayrı evde kalan öğrenciler için kendi ayakları üzerinde durabilmek oldukça önemlidir. Evin tüm ihtiyacını karşılayabilmek ve evin tüm sorunları ile ilgilenmek bazı zamanlar oldukça zor olmaktadır. Aynı zamanda bir öğrenci evinde en çok karşılaşılan zorluklardan birisi de ev boyama işlemleridir. Öğrenci harçlığı ile İstanbul’da bir ev boyatmak pahalı olabilmektedir. Bunun için sizlere öğrenciler için basit ev boyama rehberi hazırladık.

Ev Boyama İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler

Öncelikle evinizde hangi odaların boyanacağını belirlemeniz kullanacağınız malzemeler açısından bir hayli önemlidir. Eğer bir kaç oda yerine tüm evi boya badana yapacaksanız bunun için daha fazla malzeme kullanmanız gerekebilir. Ev boyama yapacağınız alanı belirledikten sonra yapmanız gereken ilk şey bir boyama planıdır. Boya badana işlemine nereden başlayacağınız ve nasıl devam edeceğinizi belirlemeniz önemli bir detaydır. Aynı zamanda duvarlara kaç kat boya süreceğiniz, ne kadar boya almanız gerektiğini belirlemektedir.

Bununla birlikte boya badana işlemini yapacağınız kişi sayısına göre boya badana rulosu ve detay işlemleri halledebilmeniz için ince fırça almanız gerekmektedir. Ön hazırlık işlemlerinde son olarak ise ev boyama yapacağınız boya rengini iyi seçmeniz önemlidir. Çünkü boyayı duvara sürdükten sonra bir daha geri dönüşü olmayacaktır.

Her Şey Hazırsa Boya Badanaya Başlayalım

Öncelikle bilmeniz gereken şey aldığınız boyaları su ile karıştırarak kullanmanız gerektiğidir. Boyanıza ne kadar su koymanız gerektiğini ev boyama için boya aldığınız mağazadan öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer evinizde eşya var ise şeffaf örtüler alarak, eşyalarınızın üstünü kapatmanız ve boyaya karşı korumaya almanız iyi olacaktır. Her şeyi hazırladığınızı ve boyalarınızın hazır olduğunu düşündüğünüz zaman duvarınıza ilk boyayı sürerek ev boyama işlemlerine başlayabilirsiniz.

Ev boyama ve duvar boyama esnasında dikkat etmeniz gereken konulardan birincisi duvarda iz bırakmamaktır. Bunun için duvarın bir kenarından başlayarak aynı rulo hareketleri ile boyamanız izleri yok edecektir. Eğer birinci kat boyayı sürdükten sonra boya izleri kaldı ise, duvar boyasına ikinci kat boya sürdüğünüz zaman geri kalan izler yok olacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta ise birinci kat boyayı sürdükten sonra 1 gün kurumasını beklemeniz olacaktır. Ev boyama sırasında duvarın gövdesini boyadıktan sonra sıra detay işlemlerine geldi demektir. Duvar ile tavanın birleştiği noktalar, kalorifer arkası ve boya rulosu ile ulaşamadığınız her noktayı detay fırçası ile boyayarak daha kaliteli bir ev boyama işlemi yapmayı sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızdaki verdiğimiz bilgiler ile sizlerde basit ev boyama işlemi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra boya badana hakkında sorularınız ve ev boyama fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere iletişim bölümünde bulunan telefon numaramızdan ulaşarak uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER